گروه تولیدی پیستون اتومبیل تبریز در سال 1986 با هدف تولید پیستون برای موتورهای بنزینی ، دیزلی و گازی ، به منظور مشارکت و رشد و توسعه صنعت کشور و رقابت با محصولات مشابه خارجی در شهر تبریز تاسیس شد. و در اولین روزهای تأسیس این واحد تولیدی توانست خط تولید پیستون تانک M60 برای ارتش جمهوری اسلامی ایران را تولید و راه اندازی کند.

ماموریت این محصول بر اساس کیفیت و قیمت مناسب است. این گروه با مطالعه و استفاده از آخرین دانش روز دنیا توانسته اند گام هایی در جهت کسب رضایت بیشتر و بیشتر مصرف کننده بردارند. در سال 2005 ، با توسعه روزافزون کیفیت و کمیت در این واحد ، مدیران تصمیم گرفتند گواهینامه استاندارد ملی ISO9001 و TS16949 را دریافت کنند.

در نتیجه تلاش بی وقفه این گروه ، با استفاده از ماشین آلات و فن آوری مدرن ، توانسته کیفیت و کمیت تعداد پیستون تولید شده را از نظر نوع و تعداد افزایش داده و در کلیه شهرهای ایران و در صادرات این محصول برای پاکستان ، عراق ، ارمنستان ، آذربایجان و … اقدام کنید.

گروه پیستون خودرو تبریز در تلاش برای دستیابی به گواهینامه های بین المللی جهت جلب رضایت مشتری (مصرف کننده) با ارائه محصولات با کیفیت و بسته بندی و قیمت مناسب و مطابقت با این شرایط در همه حال است.